תיירות באתיופיה

מידע כללי

אתיופיה היא מדינה של פלא וקסם. מהעתיקות שבאפריקה ומהמגוונות שבה. ארץ של פרא ושל ניגודים, תרבויות ואנשים מסבירי פנים. ארץ בעלת היסטוריה של אלפי שנים, כמעט ללא קולוניאליזם הפורצת כעת קדימה אל המאה העשרים ואחת

 

עם שטח של מליון ורבע קילומטר, היסטוריה עתיקה עד האדם הראשון, פלאי טבע ואתרי מורשת עולמית, אתיופיה היא יעד תיירותי מרתק, מגוון ובעל ייחוד.

ממדבר דנקיל, מוצא השבר הסורי אפריקני, עם הר געש, שלוליות צבעוניות וכריית מלח על ידי שבטים בידואיים דרך ערי המלכים הקדומים כמו גונדר, שבה ניצב קומפלקס הארמונות המרשים פאסיל גבי הנקרא לעתים "קמלוט של אפריקה".

דרך אקסום, בה לפי המסורת מצוי ארון הברית. שבטי הדרום , המהווים את הריכוז המגוון ביותר של תרבויות על פני תא שטח אחד.

הרים נישאים כמו באליי והרי סמיאן ואגמים מיוחדים כמו וונצ'י, אגמי המדבר או אוואסה.

הנילוס הכחול שמוצאו באגם טאנה, מספק כמעט 80 אחוזים ממי הנילוס ומתחיל בצפונה אתיופיה בעיר המתפתחת באהר-דר.

אדיס אבבה, בירת אתיופיה, מטרופולין עצום בן 8 מליון איש, של התחדשות, תנועה ובניה, מרכז פוליטי של אפריקה רב עצמה ובמרכזו ארמונו של היילה סילאסי, הנחשב לאבי אתיופיה המודרנית, עם המוזיאון המשלב את תרבותה של אתיופיה, מהימים העתיקים ועד היום.

הנצרות האתיופית ייחודית , ויש בה סימני דמיון רבים ליהדות. על פי המסורת, תחילתה בזיווג שבין שלמה המלך למלכת שבא. ואסלאם, גם הוא בעל ייחוד, שריד לכך שמלך אתיופיה הציל למעשה את אוהדי מוחמד המעטים שנותרו ואפשר להם להתיישב תחת חסותו בממלכה.

עוד על התיירות באתיופיה: ETHIOPIA Inspirational Flyer

תיירות באתיופיה - חדשות אחרונות

צילומים מרהיבים מהשבטים של אתיופיה

אפריל 9, 2016

http://www.telegraph.co.uk/travel/destinations/africa/ethiopia/articles1/ethiopia-vanishing-tribes-photography-exhibition/

קרא עוד

מסע באתיופיה באופניים: כתבה של מגזין bikepanel

מרץ 20, 2016
aa55

תשעים קילומטרים אל תוך המדבר, בין ימת המלח להר הגעש המעשן, ארטה אלה, ג'יפ מספר שלוש שוקע בחול, אין low גם ארבע על ארבע לא משתלב, שום דבר מסביב, כל הג'יפים נעלמו באופק, זה נגמר, יותר נמוך מזה אין לאן להידרדר, 12 יום לתוך הטיול ויומיים לטיסה חזרה הביתה דברים מתחילים להשתבש…

אם קצת מוזר לכם שג'יפ מספר 3, הליבה של השיירה, נעלם והעולם שותק, אז יש לכך הסבר הגיוני, ג'ונתן הנהג השתדל תמיד לנסוע במקביל, לפתוח קווים חדשים, עובדה מקלה אם תרצו לפני שמאשימים את medir, חברת הטיולים שטיפלה בנו באתיופיה בסעיף של מקרים ותגובות.

קרא עוד