מסחר והשקעות באתיופיה

מידע כללי

שילוב של אדמה פוריה ואקלים נעים, יציבות, פיתוח כלכלי, גודל, תמריצים למשקיעים ושיפור תמידי בכל המדדים הכלכליים והחברתיים הופך את אתיופיה, מהמדינות העתיקות בעולם ומהגדולות בעולם להשקעה המענינת ביותר באפריקה. שמונה סיבות להשקיע.

  1. יציבות: אתיופיה נהנית ממשטר יציב ומתהליך מתפתח אשר הוכיח את עצמו לאורך השנים. מאז 1995 נערכו מספר מערכות בחירות. אחד מסימני יציבות זו הוא המשך התנהלותה של המערכת הפוליטית והחברתית במדינה, בשנת 2012, עם מותו של ראש הממשלה הקודם. אתיופיה היא גם המדינה הבטוחה באפריקה על פי כל המדדים.
  2. פיתוח כלכלי: אתיופיה היא אחת מעשרים המדינות הצומחות בעולם לאורך למעלה מעשור. מתמודדת היטב עם האתגרים וזוכה לשבחים מהבנק העולמי. האינפלציה בשליטה ועומדת על אחוזים בודדים בשנה.
  3. שילוב מנצח של אדמה פוריה ואקלים: באתיופיה נעים כל השנה. 70 אחוז מאדמתה פוריה. הפער בין שיטות מסורתיות לתהליכי תיעוש חקלאיים מגלם פוטנציאל כלכלי עצום שהופך אותה לאסם האוכל העתידי של אפריקה. הגובה ברוב המדינה הוא 2000 מ' מעל פני הים ומעלה.
  4. הגנה על משקיעים: אתיופיה חברה באירגונים כלכליים בינלאומיים, חוקקה חוקי הגנה על משקיעים, מקדמת את תחום ה IP בצמוד לחקיקה מתאימה, חתומה על הסכמי הגנת משקיעים ועל אמנות כלכליות עם עשרות מדינות בעולם כמו הודו, דרום אפריקה ורוסיה.
  5. עלות עבודה כדאית: אתיופיה מגלמת פוטנציאל כוח עבודה זמין בעלות אטרקטיבית. שכרו של בוגר אוניברסיטה ללא ניסיון יהיה כ 250 דולר לחודש. בתחום הבניין כ 60 ועד 300 דולר. 
  6. נגישות לקהל של מליארדים: עשיית עסקים באתיופיה היא גישה לכמעט מאה מליון תושביה, הגדלים בקצב של כ 2.5 אחוזים לשנה אך לא רק להם אלא גם לעשרות ארצות אפריקה המקיימות כולן קשרים עם אתיופיה. המדינה יכולה להיות גם קרקע מוצלחת לייצוא לכל מדינות העולם בזכות פעילותה של אתיופיאן איירלינס - חברת התעופה הגדולה באפריקה וקוי ים רבים.
  7. שיפור מתמיד בתשתיות: אתיופיה עוסקת בפיתוח תשתיות כמשימה לאומית. עשרות אלפי ק"מ כביש, שדות תעופה חדשים, תכנית חשמל אדירת מימדים- כולם ביישום מתמיד.
  8. חבילת הטבות למשקיע: הכוללת פטורים ממס, סיוע בהקצאת אדמות, מערך הלוואות לפיתוח תעשייתי ויצרני, הטבות ליצואנים וסיוע מיוחד לתחומים המוגדרים כתחומים אסטרטגיים לאומיים.

חדשות אחרונות

המדריך למשקיע באתיופיה

מרץ 27, 2016

חוברת המידע של רשות ההשקעות של אתיופיה בנוגע להשקעות במדינה incentives for investment 2015

קרא עוד